Hennas māksla
Ķermeņa rotāšana ar hennas zīmējumiem vēsturiski bija tradicionāla diženajā Romas impērijā, Senajā Grieķijā, Asīrijā, Mezopotāmijā un Babilonijā. Hennas auga (lawsonia inermis) lapas novāc divas reizes gadā, tās izžāvē un sasmalcina pulverī. Vēsturiski pulveris tika izmantots vienlīdz kā matu krāsa, tā arī kā ķermeni atvēsinošs preparāts.
Izmantojot hennas pastu, sievietes rotā un dekorē savas rokās, kājas un citas ķermeņa daļas. Līdzīgi mākslas darbam, ar hennas pastu, iespējams, uzzīmēt smalkus, sarežģītus un detalizētus zīmējumus uz ādas. Hennas pastas zīmējumi jeb Mehndi, kas hindu valodas nozīmē „māksla”, ir ne vien ķermeņa izrotāšanas veids, bet arī dziedinošs un ezoterisks līdzeklis.
Hennas zīmējumi nomierina ķermeni, tie līdzsvaro nenosvērtību, nervozitāti un prāta nepatstāvīgumu. Individuāli piemeklētu simbolu zīmējumi ir kā upaija jeb kompensācija negatīvo enerģiju slāpēšanai un labvēlīgās enerģijas piesaistīšanai. Sanskrita mantru zīmējumi savāc apziņas viļņus un transformē tos. Intuitīvi izvēlētu zīmējumu hennošana stiprina ķermeņa enerģiju.
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.